128 митців світу звернулися до Путіна із закликом звільнити опозиціонера Навального

128 митців світу попросили президента Росії Володимира Путіна звільнити опозиціонера Олексія Навального та надати йому екстрену медичну допомогу. Текст російською мовою опублікований у виданні «Медуза».

Серед підписантів – танцюрист Михайло Баришніков, письменниця Джоан Роулінг, нобелівські лауреати з літератури Орхан Памук, Герта Мюллер, Ольга Токарчук, Світлана Алексієвич, Маріо Варгас Льоса та Джон Кутзеє, художник Арт Шпігельман, драматург Том Стоппард, колишній футболіст «Манчестер Юнайтед» Ерік Кантона, режисер Джей Джей Абрамс, колишній духовний глава Англіканської церкви Роуен Вільямс, журналістка Енн Епплбаум та інші.

«Навальний відбуває тюремне увʼязнення за звинуваченнями, які ніколи не були б прийняті жодним незалежним справедливим судом, – ідеться в тексті звернення. – Ми підтримуємо заклик уряду Німеччини, влади США та Євросоюзу, які вимагають його негайного звільнення. Це у Ваших силах».

У тексті наголошується, що підписанти приєднуються до вимог 600 російських лікарів і 100 російських адвокатів та 100 регіональних депутатів, які вимагали припинити тортури опозиціонера. Зазначається, що політик знову і знову вирушає до штрафного ізолятора – у тексті його названо «одиночною камерою, бетонним кубом розміром як собача будка».

Навального було затримано, заарештовано та відправлено до колонії на початку 2021 року після його повернення до Росії з лікування та реабілітації в Німеччині. Він засуджений у кількох кримінальних справах, зараз готується суд за звинуваченням його в екстремізмі. Слідчий попередив, що Навального судитимуть за організацію терористичної спільноти.

Соратники опозиціонера, багато правозахисних та політичних організацій переконані, що його судять за протистояння владі. Кремль це заперечує та заявляє, що не втручається у кримінальні справи.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: