Аграрії України через заборону експорту змушені скидати ціни чи втрачати гроші

Українські експортери втрачають гроші по раніше укладеним контрактам з постачань до Польщі та Угорщини. Вони змушені переспрямовувати вже завантажені вагони та вантажівки до інших країн або до українських портів.

Про це в інтерв’ю розповів директор з торгівлі компанії «Нібулон» Володимир Славінський.

«Це означатиме терміновий пошук нового покупця, а отже, необхідність знижувати ціну аби зацікавити потенційного контрагента, а також суттєві логістичні витрати», – підкреслив Славінський.

Він вважає, що заборона на імпорт українського зерна не допоможе урядам Польщі та Угорщини підтримати ціни на внутрішньому ринку, адже компанії-переробники мають достатньо залишків.

Читайте також:

У той же час, уже за два місяці розпочнеться збирання озимих, а разом з цим суттєво збільшиться пропозиція від власних фермерів та сезонний тиск на ціни.

Директор з торгівлі «Нібулону» впевнений, що посадовці сусідніх країн забороною не вирішують системних проблем та створюють перешкоди для вільного ринку, про який йдеться і в угоді про асоціацію України та ЄС.

«Є всі підстави очікувати, що найближчим часом ми побачимо зміну риторики та прояв більш розважливого підходу», – вважає Володимир Славінський.

Він нагадав, що до грудня 2022 року ціни на зерно та олійні на глобальних ринках були вищими, ніж зараз, а залізничний та автомобільний транспорт віз до кордонів значно більше агропродукції, проте уряди сусідніх країн не бачили жодної проблеми.

Проте уряди Польщі та Угорщини вирішили заборонити імпорт зернових та олійних культур та продуктів їхнього перероблення з України. Дозволяється лише перетин кордону в режимі транзиту до третіх країн.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: