Аукціон з розподілу нової газової потужності у точці з’єднання між ГТС Польщі та України відбудеться 3 липня

 

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) та польська GAZ-SYSTEM 3 липня 2023 року запропонують на щорічному аукціоні на платформі GSA 3 095 890 кВт-год/год нової збільшеної газової потужності в точці міждержавного з’єднання між ГТС , що почне діяти з 2030 року.

Про це повідомляється у загальній заявці ОГТСУ та GAZ-SYSTEM на узгодження проєкту нової (збільшеної) потужності між ГТС Польщі та України, який погодила Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на засіданні у п’ятницю.

Рішення регулятора закріплено постановою «Про погодження проєкту пропозицій щодо збільшення потужності газотранспортної системи в точці входу на міждержавному з’єднанні з Польщею».

«Запропонований проєкт нової (збільшеної) потужності задовольняє попит, який виявлено під час оцінки ринкового попиту — 3869863 кВт-год/год», — йдеться в заявці.

Спільний проєкт також має бути узгоджений польським регулятором.

Проєкт передбачає розподіл нової потужності між ГТС двох країн для транспортування газу на вході з Польщі в Україну.

Вартість реалізації проєкту з боку GAZ-SYSTEM, що передбачає будівництво ділянки газопроводу Вронув-Розвадів-Страхоцина завдовжки 247 км та газовимірювальної станції в Германовичах, становить EUR359,2 млн.

Очікувані терміни введення об’єктів в експлуатацію — другий квартал 2030 року.

Українська частина робіт передбачає реконструкцію компресорної станції «Комарно» у Львівській області, її оцінено у EUR82,3 млн.

«Витрати на реконструкцію компресорної станції «Комарно» будуть забезпечені за рахунок амортизаційних відрахувань, передбачених відповідним тарифом оператора ГТС», — пояснюється у заявці.

Очікувані терміни введення об’єкта в експлуатацію — четвертий квартал 2028 року.

«Етап будівництва буде розпочато виключно за умови, що будуть зобов’язання з боку замовників послуг транспортування забронювати відповідну нову (збільшену) потужність на річному аукціоні розподілу потужності у 2023 році, а також позитивних економічних тестів проведених GAZ-SYSTEM та ОГТСУ», — зазначається в документі.

Тимчасові рамки виконання робіт може бути уточнено через невизначеності, пов’язані з повномасштабною війною Росії проти України.

Для участі в аукціоні від замовника послуг із транспортування природного газу фінансове забезпечення не потрібне.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: