«Центренерго» вперше продало електроенергію за кордон

26 квітня «Центренерго» вперше за свою історію експортувала електроенергію за кордон. Першої країною стала Молдова.

Про це повідомляє пресслужба Фонду держмайна.

«Експорт надасть можливість «Центренерго» зменшити залежність від ситуації на вітчизняному ринку електроенергії та отримати доступ до ринків ЄС. Компанія працює над розвитком співпраці з європейським енергетичним сектором, щоб збільшити обсяги експорту електроенергії», — повідомляють у Фонді.

«Центренерго» – державна енергетична компанія, до її складу входять три теплові електростанції: Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Компанія займає 8% виробництва та постачанння електроенергії на українському ринку.

Читайте також:

З 2020 року уряд готує «Центренерго» до приватизації й навіть розробив план створення вертикально інтегрованої компанії на базі «Центренерго» та кількох державних шахт.

Приватизацію компанії було заплановано на 2022 рік. Стартову ціну за «Центренерго» було встановлено на рівні 375 млн грн.

Нагадаємо, що 13 лютого «Центренерго» вперше у 2023 році продала електроенергію на Українській енергетичній біржі. Підприємство реалізувало 14,5 тис. МВт-год на період 17 — 28 лютого.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: