Чехія шукатиме шляхи для збільшення постачання боєприпасів в Україну – Павел

Влада Чехії разом із союзниками шукатиме можливості для збільшення постачання боєприпасів в Україну, зазначив президент країни Петр Павел, пишуть «Чеські новини».

«Із зустрічей, які я провів в Україні – а їх було багато, як на центральному рівні, так і на рівні одного регіону, – стало зрозуміло, що найбільше для успішної оборони Україні сьогодні потрібні боєприпаси», – зазначив Павел після прибуття на військовий аеропорт у празькому місті Кбели.

За його словами, Україна відчуває «гостру нестачу боєприпасів», які необхідні країні для початку контрнаступу проти Росії та відновлення контролю над своєю територією.

«Звичайно, технології теж у дефіциті, але критична нестача боєприпасів не тільки обмежує здатність України ефективно захищатися, а й певною мірою обмежує її здатність вести успішний контрнаступ. І якщо вони хочуть відновити контроль над окупованою територією, яку Росія агресивно утримує вже понад рік, то іншого шляху, окрім контрнаступу, дійсно немає», – заявив він.

Президент України Володимир Зеленський і президент Чехії Петр Павел (ліворуч). Київ, 28 квітня 2023 року

За словами президента Чехії, російські військові мають перевагу в артилерійських стволах і ракетних установках, але «здебільшого тільки в кількості боєприпасів – вони щодня стріляють у чотири-п’ять разів більше, ніж українці».

28 квітня президент Чехії Петр Павел та президентка Словаччини Зузана Чапутова прибули до України. Це був перший візит Павела до України на посаді президента Чехії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: