Де працюють і скільки заробляють українці у Румунії

У Румунії найчастіше українцям пропонують просту фізічну роботу, де можна заробити у середньому €600-700 на місяць.

Про це повідомляє Міграційна платформа EWL.

Якщо це фізична робота, то там переважають вакансії, які не вимагають досвіду та знання румунської мови. Найчастіше українці працевлаштовуються на автоконцерни, які продукують комплектуючі для європейських автогігантів, а також підприємства харчової промисловості. У середньому можна заробити €600 -670на місяць.

Читайте також:

Більше пропонують тим, у кого є певні професійні навички. Наприклад на працівниця швейного виробництва, кондитера чи помічника кухаря. На роботу на швейне виробництво беруть жінок і старшого віку – 50-55 років і навіть більше. Зарплата складає € 800-900 на місяць.

«На вакансії розглядають і жінок, які мали досвід шиття на дому», — переконує директор департаменту міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик.

Механіки, електрики, зварювальники у Румунії можуть заробити до € 1 тис. Для підтвердження кваліфікації достатньо українських документів.

За даними міністра праці Румунії Маріуса Будая, з-понад 3,5 млн громадян України, які прибули до країни після 24 лютого 2022 року, тимчасово оселилися менше 100 тис. осіб. На початок квітня роботу у Румунії знайшли 6 тисяч українців.

Румунські роботодавці змогли зацікавити біженців з України роботою завдяки зміні підходів до працевлаштування. Взимку деякі місцеві підприємства брали на роботу жінок з України, забезпечуючи безкоштовним помешканням їх, а також їхніх дітей. Таким чином вони змогли заповнити вакансії і одночасно дати біженцям роботу у складний час із відключенням світла і масовими ракетними ударами в Україні.

«Поки жінки працювали, дітьми займалися опікуни. Крім того, їм видавали купони на безкоштовне харчування, включно і для дітей. Відповідно, навіть маючи зарплату 450-550 євро, у жінок була можливість заробити і економити на базових витратах. В інших країнах Європи їм би довелося орендувати житло для себе і дітей власним коштом і купувати продукти, а це додаткові витрати», — пояснює Марцін Колодзейчик.

Нині деякі румунські роботодавці продовжують видавати карти на продукти, якими біженці можуть розрахуватися за у магазинах, або забезпечують безкоштовним харчуванням.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: