Екс-посадовця «Енергоатому» звинувачують у збитках на 94 млн грн

САП закінчив слідство у справі проти колишнього гендиректора відокремленого підрозділу «Енергоатом-Трейдинг» ДП «НАЕК «Енергоатом». Останнього прокуратура звинувачую у завданні державі 94 млн грн збитків при продажі електроенергії фірмі Коломойського.

Як Енергоатом втратив 94 млн грн

За даними САП, у вересні 2020 топ-менеджер «Енергоатому» сфальсифікував результати аукціону з продажу 1,5 млн МВт.г електроенергії від держкорпорації приватним компаніям. У підсумку компанія переможець ТОВ «Юнайтед Енерджі», отримала електроенергію за зниженою ціною – 1,1 тис. грн за 1 МВт.г. При тому що інші учасники пропонували до 1,3 тис. грн за 1 МВт.г. За висновками слідства, «Енергоатом» втратив 93,76 млн грн прибутку.

При чому тут Коломойський

ТОВ «Юнайтед Енерджі», за даними журналістів «Схеми», входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського. Фірма вже не перший раз опинялась у центрі скандалу. Так, НАБУ підозрює високопосадовців «Енергоатому» та ТОВ «Юнайтед Енерджі» у збитках державі на 4,35 млрд грн із-за продажу великих об’ємів електроенергії по заниженій ціні та фальсифікації результатів конкурсу у серпні- грудні 2020 року. Це відбувалось завдяки дискримінаційним умовам — швидка організація аукціону; великий обсяг електроенергії, виставлений одним нероздільним лотом на продаж (не всім стільки треба); та гроші, які має внести покупець як гарантію (а це майже мільярд гривень) – це «відсікає» конкурентів, адже виконати такі умови під силу далеко не всім. За даними «Схем» більшість з 12,8 млн МВт.г електроенергії фірма Коломойського використала для майнінгу криптовалюти. До того ж, у червні 2020 року, до початку аукціонів, представників «Привату» неодноразово бачили в «Енергоатомі».

Що відомо про обвинуваченого

За даними Hromadske, мова йде про Олексія Стадніка. Він очолював ВП «Енергоатом-Трейдинг» ДП «НАЕК «Енергоатом» до початку грудня 2020 року. Зараз Статник є керівником Філії «Енергозбут АТ «Укрзалізниця».

Читайте також:

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: