ФГВФО розпродає активи «Фінанси і Кредит» Жеваго на 2,1 млрд грн

Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон активи ліквідованого банку «Фінанси і Кредит» Костянтина Жеваго. Стартова ціна – 2,1 млрд грн.

Про це повідомляє Prozorro. Продажі.

Що за активи «Фінанси та Кредиту»

Йдеться про права вимоги за 10 кредитними договорами, що були заключені банком у 2007-2008 роках. Кожен з них були забезпечені майном банку. Частина майна банку заарештовано Генпрокуратурою, частково майно знаходиться під управлінням інших юридичних осіб.

Читайте також:

Серед забезпечення – цінні папери у Києві та Кременчузі, земельні ділянки у Київський області, площею 23,7 га, нерухомість у Львові, обладнання та товари.

Старт продажу активів – 19 травня.

Чому ліквідували «Фінанси і Кредит»

Національний банк 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про віднесення банку «Фінанси та Кредит» до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою 97,67% акцій. До 2019 року тривала ліквідація фінансової установи. За словами представників Фонду гарантування вкладів неплатоспроможність банку настала через «схемне виведення коштів шляхом кредитування пов’язаних з власником банку компаній». Ці компанії не повертали отримані кредити та виявлялися неплатоспроможними. Як мінімум з 2011 року значна кількість кредитних коштів з України виводилася за кордон як передоплата за поставлені товари. Водночас ніякого постачання не було. Окремі з цих компаній взагалі не здійснювали ніякої діяльності.

Попри все банк видавав позичальникам все нові та нові кредити до серпня 2014 року, коли іноземні компанії припинили повернення коштів. Внаслідок таких сумнівних операцій з пов’язаними (як вважають у ФГВФО) з Костянтином Жеваго компаній компаніями з банку було виведено понад 223,1 млн дол. та 18,4 млн євро. Загальний обсяг заподіяних банку збитків – майже 46 млрд грн.

Нагадаємо, що 4 січня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав позов до Господарського суду м. Київ проти українського мільярдера Костянтина Жеваго, власника АТ «Банк «Фінанси та кредит», про відшкодування збитків банку та його кредиторів на суму майже 46 млрд грн.

Що з Костянтином Жеваго

У березні 2016 року ліквідатор банку написав заяву до ДБР через списання з коррахунків у Meinl Bank AG і Bank Frick & Co AG коштів банку на $113 млн нібито за неповернення компанією Nasterno Commercial Ltd. кредитів цим банкам під заставу грошей на коррахунках АТ «Банк «Фінанси та кредит».

За цим епізодом у вересні 2019 року Державне бюро розслідувань оголосило Костянтину Жеваго підозру, а в липні 2021 року повідомило про його міжнародний розшук. 28 грудня 2022 року Жеваго було затримано на гірськолижному курорті Куршевель у Франції. Зараз ДБР шукає можливості екстрадиції Жеваго в Україну.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: