Єврокомісія пропонує заборону імпорту з України до п'яти «прифронтових» країн пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшнику та олії з нього — єврокомісар

 

Єврокомісія і п’ять «прифронтових» країн — Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія і Болгарія — близькі до досягнення вирішення проблеми ввезення української агропродукції, заявив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський (Janusz Wojciechowski) на пресконференції за підсумками засідання в Люксембургу аграрних міністрів країн-членів ЄС (AGRIFISH).

«Пропозиція комісії на столі полягає в тому, щоб ввести тимчасову заборону на імпорт, але не для всього Європейського Союзу, а лише для п’яти «прифронтових» країн для п’яти найчутливіших продуктів, а саме кукурудзи, пшениці, ріпаку, соняшнику та соняшникової олії», — сказав він.

Войцеховський зазначив, що Польща та інші представники п’ятірки пропонують заборонити імпорт ще восьми інших продуктів, як-от мед, цукор, птиця, м’ясні та молочні продукти.

«Але я думаю, що важливість цієї частини додаткових продуктів не така велика», — зазначив єврокомісар.

Він зазначив, що на зазначену вище п’ятірку продуктів припадає 90% імпорту, тоді як на зазначені вісім додаткових — близько 10%, а в разі Польщі — близько 15%.

«Але я вважаю, що ми дуже і дуже близькі, і у нас є чудова угода про п’ять продуктів», — вважає Войцеховський.

Він уточнив, що поки заборону пропонується запровадити до 5 червня, але її може бути продовжено, можливо, до кінця року. «Комісія відкрита для цієї можливості, але юридично ми можемо ухвалити рішення до 5 червня», — сказав єврокомісар.

Він також наголосив, що односторонні заходи країн — це не рішення.

«Потрібні заходи на європейському рівні і після сьогоднішнього обговорення я бачу, що все свідчить про те, що це рішення буде схвалено державами-членами на раді в дусі солідарності», — заявив Войцеховський.

Він додав, що іншими рішеннями проблеми є розслідування щодо імпорту низки продуктів з України та фінансова допомога ЄС фермерам «прифронтових країн».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: