Як працює Anex Tour, Coral travel, Tez Tour в Україні у 2023 році

В умовах війни ринок туризму в Україні зменшився майже до нуля. До торішнього вторгнення окупантів значна частина ринку належала компаніям з російським корінням або із співвласниками-росіянами, які активно працювали і на ринку Росії. Після 24 лютого 2022 ці компанії заявили, що в різних формах, але вони припинили роботу в РФ. Компанія Sky Up! зібрала інформацію про те, що собою зараз є туристичний бізнес, який працює в Україні під трьома найбільш популярними брендами.

У компанії пояснили, що більшість українських туристів не знають, що можуть підтримувати грошима бренди, які так і не пішли з країни-агресора. Звичайно, весь туристичний ринок потребує трансформації, це потребує роботи на рівні регулятор – туроператор – турагент. Але обираючий продукт турист – також важливий учасник цього процесу. Тому йому важливо розуміти, з якими компаніями він має справу.

У Sky Up! також підкреслюють, що турбізнес зазвичай має складну структуру. Існують міжнародні групи компаній, що працюють під загальним брендом, представлені як в Україні, так і в Росії. Не можна також говорити, що купуючи тури у бренду, який продовжує працювати на обох ринках, людина підтримує агресора грошима. Швидше тут йдеться про етичність міжнародних брендів, які намагаються всидіти на двох стільцях.

Anex Tour

Згідно з офіційними даними, цей бізнес має турецьких власників, але є інформація і про співвласників-росіян компанії Anex Tour у рамках холдингу Anex Tourism Group.

Як бізнес Anex Tour виглядає у 2023 році:

    основний напрямок – Туреччина;найбільша частка бізнесу посідає РФ;ще до початку повномасштабної агресії у компанії визнали анексію Криму;активної комунікації в українських медіа компанія не веде з лютого 2022 року;компанія запустила бізнес у Польщі, запрошує туди на роботу українців, планує вихід до інших країн.

На українському сайті вказано явно застарілу інформацію: «Вас вітає компанія ANEX Tour в Україні… У 2020 році нам виповнилося 15 років. Сьогодні в Україні успішно працює 6 офісів ANEX Tour. Авіарейси на курорти Туреччини, Єгипту, Іспанії, Болгарії, Тунісу ми виконуємо практично із усіх міст-мільйонників».

Структура компанії Anex Tour

Coral travel

Цей оператор входить до турецького холдингу OTI Holding, його власники – громадяни Туреччини.

Активну комунікацію в українських медіа компанія не веде від початку повномасштабного вторгнення, але низка ЗМІ вже писала про «неоднозначність» бізнесу цієї компанії. Свого часу вона визнала анексію Криму.

На українському сайті зазначено, що «компанія Coral Travel (Україна, Білорусія, Грузія, Німеччина, Польща, Туреччина) належить до великої міжнародної структури OTI Holding».

Структура компанії Coral travel

Tez Tour

З 2012 року у компанії лише російські акціонери (раніше також був представник Туреччини). Довгий час головний офіс компанії перебував у Москві, але у 2021 році його офіційно перемістили до Відня.

Tez Tour потрапила під часткові санкції, але продовжує активно працювати над ринком РФ. Там відбуваються масштабні інформаційні кампанії, підтримується репутація бренду через ЗМІ.

На українському ринку компанія припинила офіційні комунікації у соцмережах та на своєму сайті 24 лютого 2022 року. Її співробітники давали коментарі ЗМІ, стверджуючи, що низка їхніх колег зараз перебуває у ЗСУ, хтось займається волонтерством.

Структура компанії Tez Tour

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: