Як зберігати звітні документи: інструкція для ФОП

Народні депутати 21 березня проголосували в другому читанні за законопроєкт № 8131. Він зобов’язує всіх юридичних осіб в Україні зберігати документи про сплату податків протягом п’яти років.

Про це повідомила Ніна Южаніна, колишня очільниця Податкового комітету ВР, у Telegram.

Йдеться про проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки». Він впроваджує в Україні Стандарт CRS – загальні норми звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки.

Щойно закон набуде чинності (це станеться наступного дня після його опублікування), усі ФОПи, незалежно від групи, мають зберігати первинні документи, пов’язанні з обчисленням і сплатою податків, упродовж п’яти років. Йдеться про будь-які операції, як-от виробництво та постачання товарів на український ринок, послуги з обслуговування, виконання робіт, роздрібний продаж тощо.

Водночас, як зауважила Ніна Южаніна, незрозуміло, навіщо поширювати норми на всіх юридичних осіб, а не лише на платників, які своєю діяльністю можуть зацікавити податкові органи інших країн. Адже подати запит на документи мають саме органи контролю держав, громадяни яких здійснювали якісь операції з платником України.

«Йдеться про документи щодо експортних чи імпортних операцій, контролю за трансфертним ціноутворенням, діяльності нерезидентів через постійні представництва, контрольованих іноземних компаній, юридичних осіб, засновниками яких є нерезиденти тощо», – уточнила ексголова Податкового комітету.

До речі, якщо з’ясується, що частину документів знищено чи втрачено (за необхідні п’ять років), платник податків має сплатити штраф.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: