Київський метрополітен намагався надати 11,2 млн грн фірмі громадянки рф

КП «Київський метрополітен» намагався купити деталі для ескалаторів у фірми, беніфіціаром якої є громадянка рф. Вартість обладання складало 11,2 млн грн.

Про це пише прес-служба БЕБ та портал електроних закупівель Prozorro.

Так, столичний метрополітен намагався 3 квітня 2023 року купити у ТОВ «НВП «ДНІПРОВСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» декілька тисяч гребінок та настилів для ескалаторів. Втім аналітики БЕБ зупинили дану закупівлю із-за зв’язку даного підприємства з громадянкою рф. Надалі гроші від контракту могли використовуватись проти України. Втім офіційною причиною відмови є те, що завод не захотів підписувати договір, посилаючись на відсутність матеріально-технічної бази.

Читайте також:

Згідно даним Youcontrol, ТОВ «НВП «ДНІПРОВСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» розташований у Дніпрі. Основний вид діяльності – оптова торгівля іншими машинами та устаткуванням. Серед власників 25% підприємства значиться Наталля Орлова – громадянка рф.

Згідно даними Clarity Project, з 2016 по 2023 рік «НВП «ДНІПРОВСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» отримало від державних і комунальних структур 1,7 млн грн. У тому числі 28 тис. грн після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Нагадаємо, 12 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про заборону здійснення публічних закупівель у компаній, які пов’язані з російською федерацією, республікою білорусь та резидентами цих країн.

Це передбачено пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» встановлено, що замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг у:

    громадян Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах); юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь;юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є Російська Федерація/Республіка Білорусь, громадянин Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах), або юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь;замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь, за винятком товарів, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання чинності цією постановою.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: