Майже кожний четвертий українець опинився за межею бідності – Світовий банк

Рівень бідності в Україні протягом 2022 року зріс більш ніж вчетверо – з 5,5% до 24,2%. Це штовхнуло до зубожіння ще 7,1 мільйона людей. Найбільше серед них – мешканців сільської місцевості. Про це йдеться у нещодавньому звіті Світового банку, пише The Guardian.

Протягом поточного року рівень бідності може підскочити ще більше, попередив регіональний директор установи у Східній Європі Аруп Банерджі. Він пояснює це тим, що кінець 2022 року рівень безробіття в Україні неофіційно становив 36%, а інфляція досягла 26,6%.

Найбільше у 20222 в Україні подорожчали їжа, паливо та послуги — деякі з них на 50%, зазначається у звіті. Що стосується рівня бідності, то великий розрив спостерігається між містами й селами. Найбільш відчутними наслідки зубожіння є саме в сільській місцевості.

Читайте також:

Економіст Олена Білан у коментарі виданню розповіла, що ситуація могла б бути ще гіршою без величезного пакета фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти. Рекордне падіння ВВП у 2022 році Білан пов’язує з тим, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких більше не має доступу.

«У нас була інфляція у 26% — знову ж таки, що могло бути й гірше — але зарплати людей також залишилися незмінними, а валюта знецінилася стосовно долара на 20%«, — зауважує економіст.

Білан додала, що найбільш проблемним у цій ситуації залишається питання працевлаштування.

Контекст. За даними Держстату, у березні 2023 інфляція в Україні сповільнилася. За прогнозом МВФ, до 2027 року цей показник має пригальмувати до 20%.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: