Мінфін встигає рефінансовувати внутрішні борги

Протягом січня-квітня 2023 року Міністерство фінансів погасило 85 млрд грн та $1 млрд внутрішнього боргу. Ці витрати були повністю рефінансовані, відзначає Investment Capital Ukraine у тижневому огляді фінансової групи ICU Weekly від 1 травня 2023 року.

Зокрема, минулого тижня Міністерство фінансів залучило до бюджету майже $220 млн та 8,2 млрд грн практично без змін відсоткових ставок, підсумовує ICU.

Погашення та рефінансування доларових ОВДП

У квітні Мінфін збільшив сукупні залучення коштів у валюті – до $242 млн. Відтак рефінансували майже 90% єдиного квітневого погашення у доларах США. Таким чином з початку року залучення коштів та погашення в доларах США майже зрівнялися та трохи перевищили $1 млрд. Рівень рефінансування у валюті за підсумками січня-квітня 2023 склав 101%. Це на 4 в.п. менше, ніж вдалося рефінансувати у січні-березні.

Читайте також:

Погашення та рефінансування гривневих ОВДП

За гривневим боргом у квітні Мінфін рефінансував лише 78% погашень – залучив під ОВДП 25 млрд грн, а погасив за облігаціями понад 32 млрд грн. Тому за підсумками чотирьох місяців рівень рефінансування гривневого боргу знизився до 145%. У першому кварталі цей показник сягнув 185%.

Підсумки торгів ОВДП на аукціонах 24 квітня — 30 квітня

Торги ОВДП на вторинному ринку минулого тижня очікувано збільшилися і досягли історичного максимуму у 15,5 млрд грн, повідомляє ICU Weekly. За гривневі облігації держава вторгувала на третину (на 5 млрд грн) більше, ніж попереднього тижня. Більше половини проданих ОВДП – з виплатою купону цієї середи, 3 квітня, та наприкінці місяця.

Прогноз Investment Capital Ukraine

За оцінкою ICU, є високий ризик того, що у найближчі місяці рівень рефінансування внутрішнього боргу може погіршитися. Насамперед тому, що у травні та червні Мінфін має погасити великі суми за валютними ОВДП – $744 млн та 524 млн євро. Такий обсяг може бути складно оперативно рефінансувати, припускають фінаналітики.

При цьому падає попит на гривневі ОВДП, оскільки в банків вичерпуються кошти на «резервні» облігації. Утім, «запас міцності», набутий у першому кварталі, має дозволити Мінфіну втримати рівень рефінансування гривневого боргу вище 100% у найближчі місяці, вважає ICU.

Контекст. Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) — це боргові цінні папери держави, випущені Міністерством фінансів України. Продаючи такі цінні папери, держава бере на себе зобов’язання провести виплати за ними у заздалегідь передбачений термін з визначеною дохідністю.

Зниження боргового навантаження держави – серед умов надання фінансової допомоги МВФ,

Фотогалерея

Мінфін встигає рефінансовувати внутрішні борги. Фото: ICU

Мінфін встигає рефінансовувати внутрішні борги. Фото: ICU

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: