НАЗК внесло групу Raiffeisenbank International у перелік спонсорів війни

НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни – за те, що банк і далі працює в росії та офіційно визнає так звані «ДНР» і «ЛНР».

«Банк на 200% скористався санкціями, що призвели до виходу з російського ринку його конкурентів. Так, до російського бюджету у 2022 році банк заплатив у 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік. Російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету рф 559 млн євро. Це дорівнює вартості приблизно 95 ракет «Калібр», якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста», — підкреслили в НАЗК.

Нацбанк України констатує, що головний офіс банку у Відні й досі не ухвалив рішення щодо виходу банку з російського ринку.

Наступним кроком можуть бути санкції РНБО проти всієї групи та внесення австрійського банку в пакет санкцій ЄС і США.

Читайте також:

Контекст. В умовах кредитних канікул для російських мобілізованих російський «Райффайзен» прямим текстом визнає так звані самопроголошені «ЛНР» і «ДНР» (окуповані території Донецької та Луганської областей) і надає вигідні умови кредитування російським окупантам в Україні, тобто фактично фінансує агресивну війну.

Топменеджери австрійської групи RBI Йоханн Штробль і операційний директор групи Андреас Гшвентер уже давно потрапили до списку «Війна та санкції» НАЗК.

Наприкінці січня 2023 року Володимир Зеленський увів в дію санкції РНБО проти ТОВ «Райффайзен Лізинг», російської доньки міжнародної банківської групи Raiffeisenbank International (RBI).

На початку березня 2023 року стало відомо, що група RBI веде переговори з російським Сбєрбанком про можливий обмін активами на суму приблизно 2 млрд євро — стільки становив чистий прибуток «Райффайзенбанку» в росії торік. Сбєрбанк може отримати або ці гроші, або повністю «дочку» Raiffeisen Bank International у Білорусі — Пріорбанк, загальна сума балансу якого становить теж майже 2 млрд євро.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: