НБУ дозволив е-резидентам переказувати за кордон отриману від нерезидентів валюту

 

Національний банк України надає можливість е-резидентам після сплати податків в Україні переказувати на їхні рахунки за кордоном кошти в іноземній валюті, одержані на рахунки в українських банках від нерезидентів за надані послуги або роботи.

«Відповідні зміни не чинитимуть тиску на валютний ринок та міжнародні резерви України, адже в межах таких операцій не відбуватиметься купівлі іноземної валюти — переказ здійснюватиметься за рахунок іноземної валюти, отриманої е-резидентом з-за кордону», — пояснив Нацбанк своє рішення на сайті ввечері в четвер.

Він зазначив, що реалізація проєкту е-резидентства сприятиме залученню додаткових доходів до державного бюджету, популяризації України як світового IT-бренду та підвищенню українських позицій у міжнародних рейтингах.

НБУ уточнив, що відповідні зміни закріплено постановою №53 від 20 квітня.

Як повідомлялося, закон із поправками до Податкового кодексу та низки інших законів про особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів — е-резидентство — набув чинності 1 квітня.

«Після завершення тестування плануємо залучити майже 1 тис. «е-резидентів». Очікуємо надання останнього дозволу від НБУ, який допоможе запустити проєкт повноцінно», — звертала увагу на початку квітня на цей документ Нацбанку заступниця міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександра Борнякова.

У Мінцифри зазначили, що запуск проєкту «е-резидентства» дасть іноземцям змогу у декілька кліків ставати підприємцями в Україні, дистанційно керувати своєю справою, підписувати документи електронним підписом, дистанційно відкривати банківські рахунки й управляти ними, а також платити податки на пільгових умовах.

Список країн, громадянам яких дозволено стати «е-резидентами» України, визначає уряд. Зазначалося також, що до війни попередньо як цільову аудиторію українського «е-резидентства» було визначено п’ять країн-постачальників IT-послуг на аутсорсі — Індія, Бангладеш, Пакистан, Китай і Філіппіни.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: