нові субсидії та тарифи, виплати переселенцям

Що зміниться з 1 травня 2023 в Україні

З 1 травня водії поза населеними пунктами можуть не включати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Українців чекає перерахунок субсидій, парламент має продовжити дію воєнного стану у країні. Про ці та інші травневі нововведення читайте в огляді .

1Травневі свята не будуть вихідними

День праці (1 травня) та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) не будуть вихідними у 2023 році, оскільки ці дні випадають на понеділок та вівторок. Нагадаємо, на період військового стану призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових та неробочих днів. Тому 1 травня та 9 травня цього року є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку.

2Продовження воєнного стану

Верховна Рада 19 травня планує продовжити дію правового режиму воєнного стану на наступні 90 днів до середини серпня. На цей же строк продовжать дію загальної мобілізації. Це буде сьоме голосування Ради за воєнний стан з початку повномасштабного вторгнення.

3Як зміняться у травні тарифи на електроенергію

Ще нещодавно передбачалося, що тарифи на електроенергію для населення у травні збільшаться. Але уряд продовжив дію поточних тарифів до кінця травня.

    за споживання до 250 кВт•год – 1,44 грн;при споживанні понад 250 кВт•год – 1,68 грн.

4Як зміниться ЖКГ-субсидії у травні 2023 року

З 1 травня в Україні офіційно закінчується опалювальний сезон, а тому субсидії зменшаться. Перерахунок у більшості випадків відбудеться автоматично, а кількість одержувачів субсидій скоротиться.

Якщо розмір субсидії не змінився, її одержувач повинен повідомити про це орган Пенсійного фонду, який відповідає за субсидії.

При цьому є категорії людей, які повинні обов’язково звернутися за субсидією на період, що не опалюється (з 1 травня по 30 вересня), якщо:

    у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та оплачують житлово-комунальні послуги;кількість фактично мешкаючих осіб у домогосподарстві менша, ніж зареєстрованих;домогосподарство звертається за призначенням субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного палива;є заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.

5Подання фінансової звітності у травні 2023 року

10 травня спливає термін подання звітності за І квартал 2023 року. Йдеться про:

    податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, та сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску;декларацію з податку на прибуток підприємств;фінансову звітність за I квартал платниками податку на прибуток, які звітують щокварталу;декларації платника єдиного податку – ФОП 3-ї групи спрощеної системи

та ще близько 10 видів звітності.

Нагадаємо, що з 27 травня 2022 року платники податків мають повноцінно виконувати свої податкові обов’язки за умов війни. Якщо ж вони не можуть з об’єктивних причин зробити це, то повинні виконати обов’язки протягом півроку після припинення військового стану. У цьому випадку до них не застосовуватимуться санкції, передбачені Податковим кодексом.

6Як зміняться ціни на газ з 1 травня 2023 року

У березні уряд продовжив дію пільгових цін на ринку природного газу до 30 квітня. Таким чином, вартість газу для побутових споживачів у квітні залишалася приблизно 7,7 грн за кубометр.

Станом на 28 квітня уряд не ухвалив рішення про продовження пільг, однак не скасовано встановлений законом мораторій на підвищення тарифів для всіх споживачів. Мораторій заморожує тарифи на послуги з розподілу газу, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), а також послуги з постачання теплової енергії та гарячої води. Він діє протягом воєнного стану та шість місяців після його завершення.

7Що зміниться у державній реєстрації юридичних осіб

З 1 травня набирає чинності наказ Міністерства юстиції, який затвердив нові форми заяв у сфері державної реєстрації та поновив вимоги до написання найменування юридичної особи. Латинський алфавіт потрібно буде використовувати при написанні найменування не тільки англійською, а й будь-якою іноземною мовою.

Найменування відділеного підрозділу замість слів «відокремлений підрозділ» («філія», «представництво») має містити лише слово «філія» або «представництво».

При поданні заяви про реєстрацію в електронній формі у разі, якщо передбачено подання копії документа, копію скануватимуть з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.

8Які виплати переселенцям передбачено у травні 2023 року

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримують кілька видів держдопомоги, але за певних умов. На них можуть розраховувати громадяни, які виїхали з населених пунктів, включенних до офіційного переліку як території можливих бойових дій, активних бойових дій або тимчасово окуповані.

Зміни у переліку можна відслідковувати на сайті Міністерства реінтеграції.

ВПО доступні такі виплати: по 2000 грн на дорослу людину та по 3000 грн на дітей та осіб з інвалідністю.

9Свята в Україні у травні 2023 року

    1 травня – День праці3 травня – Всесвітній день свободи преси8 травня – День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни9 травня – День Європи (міжнародний); День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні12 травня – Всесвітній день медичних сестер14 травня – День матері15 травня – Міжнародний день сімей17 травня – Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства18 травня – День вишиванки; Міжнародний день музеїв20 травня – День Європи (український); День науки; День банківських працівників; Всесвітній день метролога; Всесвітній день лікаря-травматолога21 травня – Всеукраїнський день працівників культури23 травня – День Героїв24 травня – День слов’янської писемності та культури25 травня – День філолога26 травня – День зварювальника27 травня – День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження28 травня – День Києва; День хіміка

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: