Обсяг накопичувальних пенсій складе щонайменше 20 мільярдів на рік, – НКЦПФР

 

Запровадження другого рівня пенсійної системи акумулює за рік на накопичувальних рахунках громадян щонайменше 20 мільярдів гривень.

Про це член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Максим Лібанов заявив у інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«За найбільш консервативними оцінками, в перший рік роботи системи в рамках другого рівня буде закумульовано більше 20 млрд грн», — сказав Лібанов.

Він зауважив, що у випадку виходу цих коштів на фінансовий ринок існують ризики різноманітних зловживань.

«Навіть якщо розбити це на 12 місяців і врахувати, що безпосередньо на ринок потрапить 20-30%, то враховуючи сьогоднішні невеликі масштаби ринку ймовірність різного роду спекуляцій та зловживань у маніпулюванні буде дуже високою. Оскільки мова у другому рівні пенсійної реформи йде про додаткове пенсійне забезпечення, то такі шахрайські дії мають бути унеможливленими», — зазначив член НКЦПФР.

За його словами, наразі регулятор не може ефективно протидіяти таким зловживанням і застосовувати відповідні санкції, тому необхідні зміни до законодавства, яке регулює роботу НКЦПФР.

Як повідомлялося, у квітні група депутатів від правлячої партії «Слуга народу» внесли до Верховної Ради проєкт закону «Про накопичувальне пенсійне забезпечення». Він запроваджує другий рівень пенсійної системи — обов’язкові накопичувальні пенсії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: