Основну відповідальність за воєнні злочини несе регулярна армія Росії – представник ГУР

Основні воєнні злочини під час російської агресії пов’язані саме з російськими регулярними військами, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов. Про це він розповів в ефірі інформаційного телемарафону.

Відповідаючи на питання про відповідальних за страту українського військовополоненого, Юсов не уточнив, чи вони були найманцями, чи регулярними російськими військовими.

«Їхна імена відомі. Якщо говорити не тільки про цей випадок, але в цілому, основні звірства, порушення правил ведення війни і ставлення до цивільного населення мають безпосередній зв’язок із регулярною російською армією», – сказав він натомість.

При цьому Юсов вказав на те, що російська пропаганда і «багато хто в Росії» хочуть перекинути відповідальність за воєнні злочини на неформальні військові формування.

Читайте також: Напередодні контрнаступу ЗСУ російські військові частіше здаються у полон – представник штабу з питань полонених

«Ні, це не так. Основна відповідальність за воєнні злочини – на державі Російська Федерація і на регулярній російській армії», – повторив він.

Представник розвідки розповів, що йому доводилося спілкуватися з російськими полоненими, проте не став вдаватися в деталі, пославшись на те, що щодо воєнних злочинів тривають слідчі дії.

«В цілому ми повинні розуміти, що людина, яка потрапила в полон, може пояснювати що завгодно і вигадувати будь-які пояснення, але, якщо встановлений факт, що він скоював злочини проти мирного населення, далі вже працює правова система з притягнення до відповідальності», – додав Юсов.

Уповноважений із прав людини в Україні Дмитро Лубінець 13 квітня заявив, що українська розвідка «приблизно знає», хто міг жорстоко стратити, ймовірно, українського військовополоненого на відео, яке з’явилося в мережі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: