Рада не змогла ухвалити закон про націоналізацію банків підсанкційних осіб

 

У Верховній Раді не знайшлося голосів за законопроєкт №9107-1, який може дозволити виводити з ринку банки, якщо його акціонери перебувають під санкціями. Проєкт відправили на повторне друге читання, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

За ухвалення законопроєкту проголосували тільки 212 депутатів при 226 мінімально необхідних.

У повному складі не голосувала Платформа за життя і мир, депутати від Європейської солідарності утрималися, а Слуга народу дала тільки 162 голоси.

«Половина депутатів кудись пішла, поки тривали виступи по правках. І перед голосуванням просто були відсутні в залі. І на табло ми побачили аж 162 голоси від більшості. Законопроєкт буде знову винесено на повторне друге вже в кінці травня», — написав Железняк у Telegram.

У випадку, якщо депутати все-таки підтримають законопроєкт, Нацбанк отримає повноваження за певних обставин ухвалювати рішення про:

→ заборону підсакційній особі (фізичній або юридичній) набувати або збільшувати істотну участь в банку;→ відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (що не визначений системно важливим) або про виведення з ринку системно важливого банку шляхом націоналізації.

Законопроєкт дозволяє виводити системно важливий банку з ринку, навіть якщо він платоспроможний, у разі застосування до банку або власника істотної участі у ньому санкцій.

Зараз такий банк в Україні один — це Сенс Банк, контрольний пакет акцій якого контролюється росіянами Андрієм Косоговим, Михайлом Фрідманом та Петром Авеном.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: