росіяни вивозять врожай зернових з окупованого порту Бердянськ

російські окупанти продовжують грабувати мирне населення тимчасово окупованих територій України, йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ. Зокрема, вже вдруге привласнюють урожай зернових, зібраний українськими аграріями.

Окупанти вивозять награбований врожай

Так, з порту Бердянськ Запорізької області так звана російська окупаційна «влада» наразі намагається вивезти викрадене збіжжя. Зерно вже вивантажили його на ворожі судна, зазначили у Генштабі.

Контекст. Минулого року росія видала за власний врожай зерна, вивезений з окупованого сходу й півдня України. За підсумками 2022 року, москва хизувалася рекордним експортом нібито російського зерна. Половина втрат українського бізнесу через війну — це збитки агропромислового комплексу.

Читайте також:

Холодна й дощова весна затримує посівну

Між тим, Мінагрополітики констатує затримку посівної кампанії цього року в Україні. Весняно польові роботи не можуть розпочати вчасно через низькі як для цієї пори температури та рясні опади, що перезволожили грунт.

Ускладнює ситуацію і практична відсутність бездощових сонячних днів, тому навіть поверхня грунту на полях не встигає достатньо підсохнути. З цих причин, зокрема, досі не посіяли ранні ярові культури, йдеться в аналітичній довідці Мінагрополітики.

Ранні ярі зернові культури, висіяні у березні, поки у доброму стані, утім подекуди на них помітні усі ознаки вимокання. Тому, наголосили у відомстві, зараз важливо невідкладно подбати про захист посівів від хвороб, шкідників та бур’янів.

Раніше українські фермери оцінили перспективи другого воєнного врожаю і ризики пов’язані з цим.

Вартість однієї лише посівної у 2023 році порівняно з попереднім роком зросте майже у половину.

Через бойові дії чверть посівних площ в Україні стали непридатними.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: