Російські військові розмістили вибухівку в четвертому енергоблоці ЗАЕС – Держатомрегулювання

Російські військові розмістили в приміщенні турбінного відділення 4-го енергоблоку Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) військову техніку та вибухівку, повідомили в пресслужбі Державної інспекції ядерного регулювання.

Експерти нагадали, що наприкінці 2022 року російські військові розмістили в машинній залі 1-го енергоблоку ЗАЕС важку військову техніку із боєкомплектом, а також зброю та вибухівку. А на початку серпня було отримано інформацію щодо розміщення воєнної техніки і в машинному залі другого енергоблока ЗАЕС.

У відомстві також зазначили, що «нові злочинні дії російських загарбників – черговий крок, який завдає значної шкоди ядерній та радіаційній безпеці ядерних установок на промисловому майданчику Запорізької АЕС».

«Вкотре наголошуємо, що у разі виникнення аварійної ситуації на ЗАЕС із потенційно можливим виходом радіоактивних речовин у навколишнє середовище, наслідки відчує не лише Україна – вони матимуть транскордонний характер», – йдеться в повідомленні.

У Держінспекції впевнені, що «ядерний тероризм, до якого вдається РФ, є неприпустимим явищем у цивілізованому світі».

Російські війська захопили Запорізьку АЕС у березні 2022 року, невдовзі після повномасштабного вторгнення в Україну. «Енергоатом» заявляв про тиск російських військових на персонал станції. Також Росія та Україна звинувачували один одного в обстрілі станції.

У звіті Міжнародного агентства з атомної енергії 21 квітня йдеться про те, що експерти МАГАТЕ на Запорізькій атомній електростанції чули обстріли майже щодня протягом останнього тижня.

Перебуваючи в Україні голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі заявив, що працює над компромісним планом безпеки для ЗАЕС, і застеріг від посилення військової активності навколо неї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: