САП завершила розслідування продажу електроенергії «Енергоатома» Коломойському за зниженою ціною

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершила слідство у справі щодо завдання 93,76 млн грн збитків колишнім посадовцем «Енергоатому».

У пресслужбі САП уточнили, що йдеться про колишнього гендиректора відокремленого підрозділу «Енергоатом-Трейдинг» держпідприємства «Енергоатом», який сьогодні обіймає керівну посаду в одній із філій «Укрзалізниці».

Згідно з відкритими даними, філію «Енергозбут» залізничної компанії наразі очолює Олексій Статник, який був гендиректором «Енергоатом-Трейдингу».

«Слідством встановлено, що у вересні 2020 року посадовець «Енергоатому» забезпечив переможцю аукціону з продажу електричної енергії реалізацію всього обсягу електроенергії за зниженою вартістю — 1 120 грн за 1 МВт-год, дискримінувавши при цьому інших учасників аукціону, а це понад 30 компаній, які були позбавлені можливості придбати потрібні їм обсяги електроенергії за більшою ціною», — зазначається у повідомленні.

За даними слідства, продаж електричної енергії обсягом 1 465 000 МВт-год у зазначений спосіб завдав державному підприємству збитки на загальну суму 93,76 млн грн.

Як повідомлялося, у лютому НАБУ повідомило Статнику про підозру у зловживанні службовим становищем, тобто вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Нагадаємо, що саме під керівництвом Статника «Енергоатом Трейдинг» продав 1,46 млн МВт-год (близько 1% споживання в країні) трейдеру «Юнайтед Енерджі» з групи Ігоря Коломойського за цінами нижчими за ринкові.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: