СБУ підозрює Нібулон у перешкоджанні військкоматам

СБУ в Миколаївській області відкрила проти ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» справу за ст.114-1. Керівництво заводу та холдингу підозрюють у невиконанні мобілізаційних розпоряджень територіального центру комплектування.

По статті за невручення повісток на підприємстві може бути або адмінштраф в 3400 – 8500 грн, або позбавлення волі на 5-8 років.

Сам Нібулон заявив, що проти компанії йде «інформаційна війна». Завод виконує розпорядження територіальних центрів комплектування за законодавством. З початку вторгнення на заводі мобілізували 80 працівників – майже 20% штату підприємства, підкреслюють в «Нібулоні».

За всіма мобілізованими завод зберіг робочі місця та сплачує їм щомісяця 13 тис грн допомоги плюс 22% від неї — до бюджету, всього 9,4 млн грн. На ЗСУ компанія перерахувала 53 млн грн та передала 48 одиниць техніки.

«Переконані, що СБУ в Миколаївській області детально вивчить нашу справу та знайде людей, що підривають національну безпеку України зсередини. Сьогодні окремі особи, на жаль, продовжують працювати на ворога та користуються недолугістю законодавства, у зв’язку з чим кримінальні справи відкриваються одразу після подачі заявки начебто про можливий злочин», – підкреслили в «Нібулоні».

Контекст. Найбільший зернотрейдер України «Нібулон» у 2022-му скоротив дохід із 40,6 млрд до 15,2 млрд грн і заявив про величезні збитки — 10,5 млрд грн.

Експорт компанії «Нібулон», найбільшого експортера зерна з України, з березня до листопада 2022 року впав на 88%. Це відбулося через війну та блокування Миколаївського морського порту. З початку повномасштабного вторгнення в Миколаєві заблокований майже весь флот компанії – 60 суден, ще 8 в інших місцях.

Власник холдингу «Нібулон», герой України Олексій Вадатурський загинув 31 липня разом із дружиною Раїсою внаслідок нічного обстрілу Миколаєва. Наразі компанію очолює його син Андрій.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: