Шмигаль анонсував початок виплати коштів на відновлення житла через «Дію»

 

З 10 травня у сервісі «Дія» у тестовому режимі почне працювати програма «єВідновлення», яка дозволить українцям отримати кошти на ремонт пошкоджених внаслідок російського вторгнення домівок.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав у Telegram.

«Розпочинаємо тестування програми «єВідновлення», за якою люди будуть отримувати кошти на ремонт своїх домівок. Тестуємо, щоб у майбутньому уникнути помилок і непорозумінь. Сервіс працюватиме в «Дії» вже з 10 травня», — написав голова уряду.

Шмигаль уточнив, що отримані кошти можна буде витратити на будівельні матеріали чи оплату послуг підрядника.

«Суму компенсацій визначить спецкомісія, а кошти будуть зараховуватися людям на спецрахунок у банку. Пріоритет у компенсації матимуть учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані до армії українці, багатодітні родини та люди з інвалідністю», — додав Шмигаль.

Як повідомлялося, 17 березня преидент Володимир Зеленський підписав закон про компенсації за зруйноване Росією житло.

Таку компенсації надаватимуть виключно за майно, яке було пошкоджене або зруйноване внаслідок дій РФ з 24 лютого 2022 року. Дія закону не поширюється на об’єкти, які на дату введення воєнного стану вже знаходилися на тимчасово окупованій території.

Компенсацію надаватимуть виключно за пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції.

Власники знищених квартир та інших житлових приміщень зможуть одержати житловий сертифікат — документ, що підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (у тому числі такого, що буде споруджене в майбутньому) в обсязі визначеної грошової суми.

У власників пошкоджених приватних будинків буде вибір — отримати житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку або грошову компенсацію, яку будуть перераховувати на рахунок зі спеціальним режимом використання лише для фінансування будівництва.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: