Шредер втратив право на користування офісом колишнього канцлера Німеччини

Ґерхард Шредер втратив право на користування офісом колишнього канцлера Німеччини. Адміністративний суд землі Берлін відхилив позов проти рішення бюджетного комітету бундестагу. Суд обґрунтував рішення тим, що ексканцлер більше не виконує жодних обовʼязків, повʼязаних із його колишньою діяльністю.

Особистий звʼязок Шредера з президентом Росії Володимиром Путіним та роботу в російських концернах суд не розглядав і не назвав їх серед причин ухвали. Попри втрату прав користуватися офісом, Шредер зберігає право на пенсію колишнього канцлера та бюджетне фінансування особистої охорони.

Бундестаг у травні 2022 року затвердив закон, який допускає відмову в праві на користування персональним офісом колишнього канцлера, якщо політики, які пішли з посади, більше не виконують повʼязаних з їхньою колишньою діяльністю обовʼязків. Шредер першим втратив це право.

Раніше всі колишні канцлери після того, як залишили посаду, отримували можливість до кінця життя утримувати офіс зі співробітниками, які вели їхні поточні справи. На це з державного бюджету виділялося понад 400 тисяч євро на рік.

Після початку Росією повномасштабної війни проти України Шредер не обірвав свої особисті контакти з Володимиром Путіним і не зробив жодних публічних заяв із засудженням його дій. За це він зазнав жорсткої критики в Німеччині. Вже після початку війни співробітники офісу Шредера з власної ініціативи заявили про складання своїх повноважень та подали заяву на розірвання робочого договору.

Урядова коаліція ухвалила новий закон, щоб зреагувати на поведінку Шредера щодо Путіна, але документ діятиме для всіх наступних керівників кабінету міністрів.

Шредер не був присутній особисто на засіданні суду. Експерти виходять із того, що ексканцлер подасть апеляцію до наступної інстанції.

Ґерхарду Шредеру 79 років. Він був канцлером ФРН з 1998 до 2005 року. З 1999 до 2004 року він обіймав посаду голови Соціал-демократичної партії Німеччини. Попри численні вимоги багатьох соціал-демократів і німецької громадськості, Шредер досі не відмовився від членства в партії.

Навесні Шредер за своєю ініціативою залишив посаду голови наглядової ради компанії «Роснєфть». Незадовго до цього Європарламент обговорював можливість внести його до списків санкцій проти російських олігархів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: