Співпраця Нафтогазу з енергетичними компаніями США

Олексій Чернишов, гендиректор «Нафтогазу», днями провів у Вашингтоні зустрічі із представниками компаній Halliburton та ExxonMobil. Зустріч із лідерами компанії Chevron відбулася в січні. У ході цих зустрічей йшлося про проєкти в Україні, оскільки країна сподівається залучити іноземні інвестиції до енергетичного сектору, повідомила газета Financial Times.

«Ми розуміємо, що приватним компаніям важко брати участь у проєктах, які реалізуються під час війни. Тому ми працюємо над страховими механізмами захисту їхнього інвестиційного капіталу. Напевно, це займе якийсь час. Але ми не чекаємо, а діємо», – сказав Чернишов.

Глава «Нафтогазу» додав, що він також зустрівся з представниками Білого дому, членами Конгресу від обох партій, щоб заручитися більшою політичною підтримкою американських інвестицій в енергетичний сектор України.

«Нафтогаз» сподівається найближчим часом підписати контракт з Halliburton, який допоможе збільшити видобуток до 13,5 млрд кубометрів газу цьогоріч, що приблизно на 1 млрд кубометрів більше, ніж торік. Чернишов зазначив, що до закінчення війни українському держконцерну складно брати на себе довгострокові виробничі зобов’язання.

«Для цього нам може знадобитися серйозне розширення сервісів та технологічних факторів, які здатні забезпечити Halliburton, – сказав Чернишов. – Ми хочемо, щоб вони різко розширили свою присутність, щоб вони прийшли до нас серйозно та надовго».

Наразі нафтосервісна компанія Halliburton на українському ринку представлена незначною мірою. Exxon та Chevron поки не працюють в Україні. У «Нафтогазі» заявляють про готовність до досягнення різних домовленостей.

«Ми можемо вести спільний видобуток газу, уклавши угоду про розподіл продукції, вони можуть отримати ліцензію та добувати газ самостійно, ми це лише вітатимемо», – пояснив Чернишов.

Перебуваючи у Вашингтоні, Чернишов також зустрівся з представниками міжнародної юридичної фірми Covington & Burling LLP, які представили стратегію стягнення з Росії $5 млрд компенсації за захоплення активів «Нафтогазу» в Криму.

Контекст Chevron та Shell підписали угоди про видобуток сланцевого газу з Україною багато років тому, до 2014 року, але вийшли з них після того, як ринкові умови змінилися внаслідок агресії РФ.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: