У Києві ціни на оренду приміщень у ТРЦ впали на 30%

У Києві ціни на оренду торговельних приміщень у 2022 році впали на 30%. Водночас будівництво нових ТРЦ заморозилося.

Про це пише Асоціація ритейлерів України (RAU), посилаючись на дослідження консалтингової компанії CBRE Ukraine.

Місячні орендні ставки на найкращі торгові приміщення (включно з відсотком від роздрібного товарообігу) для типової торговельної галереї площею 100 — 200 кв. м коливалися в діапазоні $35 — 60 за квадратний метр.

Це в середньому на 30% менше, як порівняти з початком 2022 року.

Читайте також:

Загальний обсяг конкурентної пропозиції торгових центрів у 2022 році залишився майже незмінним — на рівні приблизно 1,59 млн кв. м. Протягом року на ринок Києва вийшов лише один торговий центр Lake Plaza загальною торговельною площею 22 тис. кв. м. Забезпеченість торговельними площами на 1 тис. жителів у столиці залишилася практично на рівні 2021 року – 537 кв. м.

Будівельні роботи в столиці практично повністю відсутні, а майже 300 тис. кв. м сучасних торговельних площ перебувають на різних стадіях готовності.

Приблизно 70% із них активно будувалися до війни й були заплановані до виходу на ринок у 2022 — 2023 роках. Однак реальність є такою, що через невизначеність щодо тривалості війни та відновлення споживчого попиту строки завершення більшості проєктів, найімовірніше, буде відкладено на 2 — 3 роки.

Упродовж 2022 року рівень орендних ставок коливався залежно від локації, типу торговельного центру та рівня заповнюваності. Умови оренди значною мірою залежали від індивідуальних домовленостей, переважно зосереджуючись на короткостроковій оренді та знижках у діапазоні від 30% довоєнного рівня або встановлення орендної плати як відсотка від товарообігу орендаря. Проте до кінця року ринок дещо стабілізувався, оскільки населення міста наблизилося до довоєнного рівня. У результаті орендна ставка на найкращі торгові приміщення (включно з відсотком від обороту) коливалася в діапазоні $35 — 60/кв. м на місяць, а базові ставки варіювалися в діапазоні $14 — 29/кв. м/місяць (-55% у середньому з початку року).

Нагадаємо, що до кінця 2023 року Фонд держмайна планує виставити на продаж ТРЦ Ocean Plaza.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: