у Швеції заочно арештували активіста, який спалив Коран

Прокуратура Швеції заочно заарештувала праворадикального активіста партії «Жорсткий курс» Расмуса Палудана, відомого січневою акцією зі спаленням Корану біля посольства Туреччини у Стокгольмі. Про це повідомляють шведські ЗМІ із посиланням на джерела. За їхніми даними, активіст зараз перебуває у Данії.

Журналісти пишуть, що шведські правоохоронні органи розпочали слідство щодо Палудана за фактами розпалювання етнічної ненависті та ворожнечі. Активіста запросили на допит до Швеції, але він відмовився. Шведські прокурори не відкидають можливого допиту Палудана в Данії за сприяння данської поліції.

За даними ЗМІ, активіста на території Швеції буде негайно заарештовано. У розмові з виданням Aftonbladet Палудан зазначив, що приїжджати до Швеції йому небезпечно, але він заявив про готовність до допиту по відеозв’язку з Данії.

Офіційного підтвердження поліції та прокуратури Швеції про заочний арешт активіста не надходило.

Палудан спалив Коран – священну книгу мусульман – 21 січня перед посольством Туреччини на тлі переговорів щодо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО. Туреччина вимагала від Стокгольма та Гельсінкі виконати умови, серед яких видача курдських активістів, яких Анкара підозрює у тероризмі.

У результаті Туреччина підтвердила заявку Фінляндії на вступ до НАТО. Швеція схвалення поки що не отримала.

Шведські державні ЗМІ також повідомляли, що спалити Коран перед турецькою дипмісією Палудану порадив журналіст та прокремлівський активіст Чанг Фрік. Він нібито гарантував покриття всіх витрат, пов’язаних із акцією.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: