У справі Жеваго Фонд гарантування позивається до судової виконавиці

У справі Костянтина Жеваго Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) подав скаргу на дії держвиконавиці Мінюсту в Горішніх Плавнях, яка не стягнула акції комбінатів Ferrexpo як покриття на 46 млрд грн позову до ліквідованого банку «Фінанси та Кредит».

Господарський суд Києва запланував розгляд скарги на 26 квітня.

Виявляється, Наталія Ковтун, старша державна виконавиця, відмовилась прийняти до виконання ухвалу Госпсуду за 3 березня.

Читайте також:

Згідно з ухвалою суду, боржниками признані ПрАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК», ТОВ «Біланівський ГЗК», компанії Ferrexpo AG (Швейцарія), Ferrexpo Plc (Велика Британія), Fevamotinico SaRL (Люксембург) та Minco Trust (Сінгапур).

Суд тоді наклав арешт на частку Жеваго в усіх активах, оцінивши їх в 46 млрд грн:

    50,3% акцій ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»;50,3% акцій ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат»;50,3% акцій ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат».

Старша виконавиця Горішньоплавнівського відділу державної виконавчої служби в Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції стягувати акції відмовилась.

Ferrexpo вивела акції з-під удару, офіційно передавши частину в окремий траст. Частка головного бенефіціара Костянтина Жеваго зменшилася з «контрольних» 50,3% до безпечніших 49,5%.

Костянтин Жеваго опосередковано володіє контрольними пакетами трьох ГЗК через свою швейцарську компанію Ferrexpo AG. Fevamotinico S.a.r.l — це головний акціонер Ferrexpo, люксембурзька компанія, яка на 100% належить трасту The Minco Trust. Бенефіціарами Minco є сім’я Костянтина Жеваго.

Контекст. Історія судов НБУ та ФГВФО проти банку «Фінанси та Кредит», компанії Ferrexpo та їх головного бенефіціара та акціонера Костянтина Жеваго, почалась в 2015-му році.

Ferrexpo у 2020 році разом із Жеваго вже виграла суд в аналогічній справі.

Високий Суд Англії та Уельсу визнав достатніми підстави для всесвітнього арешту активів Жеваго та отримав його підпис під зобов’язанням не ухилятися від участі в судовому процесі в Україні.

Сам Жеваго чекає на екстрадицію у Франції та час від часу звертається до української авдиторії через сімейний телеканал «Еспресо», який належить його сину.

Так, він вже закликав прокуратуру та ДБР узяти з нього свідчення в справі про розтрату 48 млрд грн із банку «Фінанси та кредит» у Франції.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: