Україна отримала 1,5 млрд євро траншу допомоги від ЄС

1,5 млрд євро від Європейського Союзу надійшли на рахунки України. Це третій транш макрофінансової допомоги на 2023 рік, загальний обсяг якої – 18 млрд євро, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Перший транш – 3 млрд євро – надійшов від ЄС у січні 2023 року, другий – у 1,5 млрд євро – Україна отримала у березні.

Таким чином, протягом першого кварталу 2023 року уряд ЄС виділив третину обіцяної допомоги, підтримавши український бюджет з початку року вже на 6 млрд євро. Це найбільша фінансова підтримка від західних партнерів.

Читайте також:

Умови надання цих коштів – безпрецедентно пільгові. Ними профінансують найбільш нагальні видатки держбюджету.

«Вдячний колегам із ЄС за лідерство у підтримці України та послідовність і ритмічність у наданні коштів, що допомагає своєчасно та у повному обсязі виконувати держбюджет поточного року», — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Контекст. Тепер Україна має виконати умови, передбачені програмою макрофінансової допомоги. Наступні транші передбаченого фінансування ЄС виділить за результатом цього виконання. Окремо від цієї програми, ЄС надає також військову допомогу Україні.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: