Україна розраховує на новий $2 млрд фонд SPURR від IDA і компенсацію відсоткових ставок — глава Мінфіну

 

Міжнародна асоціація розвитку — IDA (International Development Association) розширює пакет підтримки України і створює окремий фонд — SPURR (Special Program for Ukraine’s Recovery and Crisis Response), особливістю якого буде можливість мультиплікувати залучені в нього кошти, завдяки чому Україна потенційно може отримати $6 млрд допомоги, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

«Найближчим часом про нього (фонд — ІФ-У) буде оголошено, його назва — SPURR і загальний розмір — $2 млрд. Цей фонд мультиплікативний: умовно кажучи, здійснюється потрійна мультиплікація, тобто, якщо зберуть $2 млрд, то потенційно Україна може отримати $6 млрд допомоги», — сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Марченко уточнив, що це кредитні кошти Світового банку, і наголосив, що мультиплікативний ефект — це дуже важливо.

Глава Мінфіну також повідомив, що обговорюється питання компенсації відсоткових ставок за пільговими кредитами, які надають Україні, зокрема, й на відновлення.

«Важливо, щоб ці нові гроші не впливали на наші зобов’язання з обслуговування боргу. Це важливо і для програми з МВФ, для дотримання боргової стійкості (debt sustainability). Тому ми просимо наших партнерів про компенсацію відсоткової ставки, якщо кредитні кошти надаються через Світовий банк», — пояснив міністр.

За його словами, як такий може бути використано вже раніше створений Світовим банком URTF (Ukraine Relief, Recovery, Reconstruction and Reform Trust Fund) — Цільовий фонд для підтримки, відновлення та реформування України, до якого залучають грантові кошти.

«Ми показуємо, які інструменти вже готові: URTF — для грантових коштів, SPURR — для кредитних, але з використанням мультиплікативного ефекту. Фонд URTF може бути використаний як компенсатор для відсоткових ставок у SPURR. Саме так ми бачимо їх комбінування», — описав Марченко пропозиції, які Україна обговорює з потенційними донорами на відновлення країни.

Міністр нагадав, що механізм компенсації кредитної ставки вже діє щодо макрофінансової допомоги Євросоюзу на EUR18 млрд на цей рік.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: