В Україні побудують 31 завод з виробництва біометану

Оператор ГТС України отримав звернення від 10 компаній, хочуть побудувати в Україні 31 біометановий завод.

Про це повідомив Генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа на спільних комітетських слуханнях Верховної Ради, передає прес-служба Оператора ГТС України.

Там зазначили, що вже декілька років ведуть системну роботу з урядом, Верховною Радою, бізнесом та потенційними інвесторами щодо розвитку біометанових проєктів.

«Компанія враховує цей сектор у планах розвитку ГТС, і вже зараз готова надавати послуги з транспортування біометану. Наразі до ОГТСУ звернулися понад 10 компаній, які розглядають будівництво 31-го біометанового заводу продуктивністю 225 млн кубометрів на рік», – йдеться у повідомленні.

У ОГТСУ додали, для розвитку біометанової галузі необхідно зняття бар’єрів виробникам для реалізації у країнах ЄС біометану, що транспортується газотранспортною системою. Також для розвитку галузі потрібно створювати додаткові фінансові інструменти транскордонного кредитування, які можуть бути застосовані, зокрема, для повного або часткового покриття витрат виробника на приєднання до мереж.

«У зацікавлених сторін та державних стейкхолдерів є розуміння, що це важливі кроки на шляху до енергонезалежності, декарбонізації та інтеграції в європейський газовий ринок на правах повноправного партнера, завдяки реалізації потенціалу біометанової галузі», – додали в ОГТСУ.

Нагадаємо, що у Чернігівській області підключили до газотранспортної мережі перший в Україні біометановий завод «Галс-Агро». Він виробляє 3 млн куб.м. газу на рік. Він належить «Регіональна газова компанія» (РГК), Дмитра Фірташа.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: