Велосипед та скутер замість автомобіля в 2035 році оберуть 30% містян

Майже третина мешканців світу за десять років готові проміняти власні автомобілі на більш екологічні засоби мікромобільності – скутери, електровелосипеди, електросамокати. Ще 46% погодяться пересісти на міський транспорт. Такі результати опитування, яке цього тижня опублікував Центр майбутньої мобільності агентства McKinsey.

Аналітики агентства досліджували регіональні тенденції в усьому світі, щоб сформулювати комплексні зміни, які можуть змінити сектор до 2035 року.

У світі сьогодні використовується 1,3 млрд транспортних засобів, і багато з них знаходяться у приватній власності. У США на 1000 жителів припадає 868 автомобілів, у Норвегії – 635, у Мексиці – 391. Хоча у Китаї наличується лише 219 автомобілів на 1000 жителів, але це все одно становить понад 300 млн автомобілів на дорогах.

Читайте також:

Дослідження McKinsey показує, що приватні автомобілі сьогодні залишаються найпоширенішим видом транспорту.

Який транспорт земляни переважно обирали в 2022 році:

    Громадський транспорт – 23%;Приватні автівки – 45%;Мікромобільність (скутери, велосипеди, у тому числі електричні та інші невеликі транспортні засоби) – 16%;Таксі – 2%;Обирають ходити пішки – 14%;Роботаксі та інші нові форми транспорту — ще 1%.

В США, які давно залежать від автомобілів, на сьогодні на кожну автівку є 8 місць для паркування.

Популярність приватного автотранспорту заохочує забудовників будувати гаражі та паркінги, а урядові органи — передавати під парковки дефіцитні та цінні міські землі, які можна було б відвести під парки та інші публічні простори.

Які може змінитись екосистема мобільності до 2035 року

Дослідження McKinsey показує, що у наступні десять років в екосистемі мобільності можуть відбутись кардинальні зміни, і однією з головних стане зниження частки приватних авто.

В Європі вже на законодавчому рівні почалось обмеження кількості транспортних засобів на дорогах, щоб полегшити затори та зменшити викиди. В свою чергу, споживачі потроху обирають більш ефективні, екологічні і зручні варіанти транспорту.

Центр мобільності майбутнього McKinsey вважає, що за десять років з’являться більш інноваційні варіанти мобільності, зокрема робошатли – спільні автономні мікроавтобуси на 4-8 місць або міські повітряні таксі.

Щорічне опитування McKinsey виявило чотири основні тенденції: автономні автомобілі, збільшення частки електромобілів, поширення громадського транспорту та каршеринг.

Якою буде екосистема мобільності через 10 років — дослідження

    30% – планують збільшити використання електровелосипедів, електросамокатів, а також carsharing;46% – готові пересісти з власних авто на інші види транспорту;70% – використовувати спільний робошаттл на 4-8 пасажирів. Інакше 42% таких поїздок здійснювались на приватному транспорті.

McKinsey порівнює, який транспорт мешканці світу обирали в 2022 році та чим готові скористатись в 2035-му

В McKinsey вважають, що частка мешканців великих агломерацій, які обиратимуть власні автівки, зменшиться приблизно в півтора рази. Нові види транспорту, наприклад, автономні робошатли, збільшать свою частку з 1% до 8%. Громадський транспорт, електросамокати, електровелосипеди та мінімобілі (маленькі три- або чотириколісні автомобілі) — стануть більш популярними.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: