Військового комісара з Криму заочно засудили до 8 років тюрми за призов – прокуратура АРК

Військовому комісару в окупованому Криму винесли вирок за організацію призовних компаній, повідомила прокуратура Автономної республіки Крим 26 квітня.

Суд визнав його винним у порушенні законів та звичаїв війни. Як довело обвинувачення, що фігурант в 2020 році обійняв посаду «військового комісара міста Феодосія та Кіровського району» Криму, на якій організовував незаконні примусові призовні кампанії на півострові.

«Реалізуючи незаконні «укази» вищого керівництва держави-окупанта, чоловік безпосередньо розробляв плани, організовував проведення та безпосередньо здійснював примус кримчан до служби в армії ворога у період 2019-2020 років», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Прокуратура АРК передала до суду справу проти голови району в Криму через колабораціонізм

Прокуратура вказує на те, що такі дії порушують Конвенцію про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

За словами керівника прокуратури АРК Ігоря Поночовного, з 2015 року російські окупанти провели 16 незаконних призовних кампаній, в рамках яких змусили служити в збройних силах Росії понад 39 тисяч кримчан.

Загалом про підозри у воєнних злочинах повідомили 10 військовим комісарам Криму. Як нагадує прокуратура АРК, перший вирок винесли раніше військовому комісару Сімферопольського району та міста Алушта. Його заочно засудили до 11 років тюрми.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: