ВРУ планує оновити антидемпінгове законодавство

Верховна рада розробила проєкти законів «Про захисні заходи», «Про захист від демпінгового імпорту» та «Про захист від субсидованого імпорту». Вони повинні обновити антидемпінгове законодавство в Україні

Про це в Telegram повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Як зазначив голова профільного комітету, законопроєкти мають на меті удосконалення механізмів проведення антидемпінгових, антисубсидиційних, захисних розслідувань та застосування захисних заходів.

Читайте також:

Зокрема, пропонується:

    встановлення чітких часових меж процедурних етапів антидемпінгових розслідувань або переглядів;забезпечення доступу зацікавлених сторін до розрахунків демпінгової маржі або обсягів субсидування з урахуванням режиму конфіденційності, гарантування проведення консультацій на запит зацікавленої сторони;інші технічні та процедурні моменти.

«Це великі за обсягом та складні за змістом закони, але вони дуже важливі для кожного українського товаровиробника. Тож запрошую бізнеси на ранньому етапі ознайомитись з цими законопроектами, взяти участь в їх обговоренні та вдосконаленні», – написав Гетманцев.

Як нагадав голова профільного комітету, в Україні так званий «антидемпінговий кодекс» у складі трьох законів був встановлений майже чверть століття тому, наприкінці 1998 року.

«З моменту їх прийняття багато чого зазнало суттєвих змін (зокрема, у практиці проведення торговельних розслідувань – антидемпінгових, антисубсидійних). Надано велику кількість роз’яснень і рекомендацій щодо застосування від Органу з питань вирішення суперечок Світової організації торгівлі. Затверджено відповідні Регламенти ЄС, якими актуалізовані антидемпінгові процедури», – зауважив він.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: