З 21 квітня дозволено транзит агропродукції через Польщу

З 21 квітня митні органи України та Польщі відновили транзит аграрної продукції через польский кордон. Але відтепер умови перевезення значно посилились.

Про це пише ЦТС.

Зокрема агроперевізники можуть здійснювати транзит продукції тільки за наявності митної декларації: Т1, де, як місце призначення вказано польські порти Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин або інші країни ЄС; кодів товарів сільськогосподарської продукції (на рівні 6 цифр), а також даних щодо безпеки та захисту, які вимагає Європейський Союз.

Читайте також:

Також Митні органи Республіки Польща вимагають:

    встановлення електронних пломб на транспортний засіб на польській стороні (для відстеження переміщення транспортного засобу та гарантування, що вантаж не буде розвантажений на території Польщі);відстеження вантажів, які йдуть транзитом до інших країн ЄС, за допомогою електронної системи SENT.

Також митні органи Польщі будуть перший тиждень, з 21 по 26 квітня, фізично супроводжувати кожен вантаж від кордону до польського порту або до кордону з іншою країною ЄС. Надалі супровід буде застосовуватися виключно в обґрунтованих випадках, передбачених чинним законодавством Республіки Польща. Для українських перевізників опломбування будуть безкоштовними, супровід буде безкоштовним в найближчий тиждень.

Для транспортних засобів, які наразі вже знаходяться на польській стороні кордону, у випадку якщо власники вантажу не бажають робити реімпорт, та відповідно сплачувати ПДВ, необхідно буде оформити декларацію Т1 на пункті пропуску та спрямувати вантаж в інші країни ЄС чи польськи порти.

При спробі імпортувати товари до Польщі попри заборону польські митні органи можуть повернути транспортний засіб з вантажем до України. В такому разі перевізник та вантажовідправник отримають додаткові витрати — сплата ПДВ та витрати на логістику.

Зазначається, що умови перетину кордону можуть змінюватись.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: