Зірка жіночого баскетболу Ґрайнер звернулася до американських вʼязнів у Росії

Суперзірка Жіночої Національної баскетбольної асоціації (WNBA) Брітні Ґрайнер закликала американських в’язнів у Росії «залишатися сильними, продовжувати боротися, не здаватися». Це була перша пресконференція баскетболістки після того, як її саму в 2022 році звільнили в межах обміну ув’язненими, повідомляє AFP.

«Просто продовжуйте прокидатися. Знайдіть невелику рутину і дотримуйтеся її якнайкраще. Ось що мені допомогло. Просто продовжуйте наполягати. Тому що ми не маємо наміру зупинятися. Ми не маємо наміру припиняти боротьбу. Ми не маємо наміру припиняти інформування всіх, хто зараз залишився», – сказала вона, відповідаючи на запитання, яким буде її послання до репортера Wall Street Journal Евана Гершковіча та громадянина США Пола Вілана.

Нині 32-річна Ґрайнер готується відновити свою карʼєру в команді Phoenix Mercury.

Дворазова чемпіонка Олімпійських ігор, чемпіонка WNBA та активістка ЛГБТ+ Брітні Ґрайнер була заарештована за звинуваченням у перевезенні наркотиків у московському аеропорту в лютому 2022 року. На момент арешту баскетболістка грала за професійну команду в Росії, як це робили багато гравчинь WNBA в американське міжсезоння.

Її звинуватили у зберіганні картриджів для вейпу з невеликою кількістю олії канабісу та засудили в серпні 2022 року до дев’яти років ув’язнення. Вона визнала свою провину, але заявила, що не мала наміру порушувати закон або вживати заборонену в Росії речовину.

Зрештою Ґрайнер була звільнена за угодою, згідно з якою в грудні 2022 року її обміняли на відомого російського торговця зброєю Віктора Бута, відомого як «торговець смертю».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: